پیشگیری از کرونا در محل کار


امروزه بیشتر افراد ساعات طولانی را بیرون از منزل سپری می‌کنند؛ محل کار، یکی ازمحیط‌های آلوده به انواع ویروس‌ها به خصوص ویروس کروناست، که افراد در طول روز با آن درگیر هستند. به توصیه کارشناسان افراد تا حد امکان باید از حضور در اماکن شلوغ و پر تردد خودداری کنند، اما اگر کارتان به گونه‌ای است که در این شرایط بحرانی نیز مجبور به حضور در محیط کار هستید، با رعایت نکات زیر می‌توانید ریسک ابتلا به ویروس کرونا را به حداقل برسانید.

برای رفتن به سر کار این ۹ قانون را رعایت کنید:

۱- از ساعت، انگشتر و دست بند استفاده نکنید.

۲- با خود ظرف، قاشق و چنگال، فلاسک و چند عدد لیوان یک بار مصرف به همراه داشته باشید. غذایتان را در ظرفی که با خودتان آورده اید خورده و به کسی تعارف نکنید. ظرف غذایتان را در خانه بشویید.

۳-قبل از شروع به کار، صفحه کلید، تلفن، میز و هر آن چه که قرار است با آن در تماس باشید، با الکل طبی ۷۰ درصد ضدعفونی کنید.

۴- اولین دستمال کاغذی روی میزتان را که در مجاورت با هوای آزاد بوده و آلوده شده است را دور بیندازید و از دستمال بعدی استفاده کن

۵ -حتما هنگام خروج از خانه، از دستکش و ماسک استفاده کنید. پس از پایان کار، دستکش و ماسکی را که استفاده کرده اید در یک کیسه پلاستیکی یندازید و پس از بستن در آن، به سطل زباله بیندازید. سپس دست خود را به خوبی با آب و صابون بشویید.

۶- فاصله اجتماعی را رعایت کرده و از نزدیک شدن افراد به کمتر از یک متری خود، جلوگیری کنید. اگر می‌خواهید چیزی را به یکدیگر نشان دهید، فایل آن را با استفاده از تلفن همراه خود برای هم بفرستید.

۷-  از تلفن مشترک استفاده نکنید.

۸- پس از گذشت هر یک ساعت و خوردن هر چیزی، دست خود را با آب و صابون بشویید.

۹- در اصلی و ورودی سرویس بهداشتی را نیمه باز بگذارید تا مجبور به باز کردن آن و آلوده شدن دستانتان پس از شست و شو نشوید.

۱۰- هواکش سرویس بهداشتی را همیشه روشن بگذارید و از وجود تهویه مناسب یا باز بودن پنجره در محل کار اطمینان حاصل کنید.

محصولات برگزیده